Loading...
- Weryfikacja ilości zamówień - licznik pokazuje ile jest obecnie zamówień potencjalnie gotowych do realizacji z połączonego panelu. Jeżeli widnieje 0, to oznacza że nie ma obecnie zamówień z odpowiednim statusem albo nie udało się połączyć z systemem magazynowym.
- Pobieranie zamówienia - aplikacja połączy się z systemem, aby pobrać i przeanalizować zamówienia oraz uzupełnić lokalizacje.
- Przetwórzanie przesunięć - jeżeli istnieją zamówienia, których produtky znajdują się w wielu magazynach, to trzeba je najpierw przenieść do magazynu głównego. Sprawdź jak je przetworzyć.
- Wybór kryterium - jest możliwość wyboru konkretnych zamówień z uwzględnieniem na sklepu, pochodzenie lub przewoźnika. Sprawdź jak listy zostaną otagowane.
- Generowanie list - można generować listy w zależności od ilości np. same pojedyńcze, z dwoma produktami, itd. Następie nalezy zmienić kryteria i ponownie wygenerować kolejne listy. Aplikacja stara się optymalnie rozlokować produkty po listach.
- Wydrukuj listy - po wygenerowaniu, listy mają status “do wydrukowania”. Należy je wydrukować i fizycznie odłożyć na stos, z którego magazynierzy zbierający zamówienia mogą wziąć i zacząć zbierać. Należy uważać, żeby nie wydrukować podwójnie żadnej listy. Pomoże w tym etykieta identyfikacyjna umieszczona na początku (lub na końcu) listy z numerem identyfikacyjnym np. 2AP. Sprawdź jakie informacje zawiera etykieta.
- Przydzielanie osoby zbierającej - magazynier fizycznie pobiera dostępną listę etykiet ze stosu, po czym powinien przydzielić sobie listę w systemie, aby oznaczyć, że dana lista będzie przez niego zbierana.
- Fizyczne zbieranie zamówienia - czas, w którym magazynier będzie fizycznie zbierał zamówienia zgodnie z danymi podanymi na etykiecie. Po odnalezieniu produktu, powinien przykleić odpowiednią etykietę na opakowanie produktu, a następnie przenieść na koszyk z daną listą. W przypadku, gdy fizycznie nie można odnaleźć danego produktu, naklejkę należy przynieść do punktu weryfikującego.
- Weryfikacja listy - po zakończeniu, należy przynieść produkty do punktu weryfikującego, gdzie znalezione produkty należy zeskanować w celu weryfikacji.
- Sortowanie - po weryfikacji (niezależnie od błędów), produkty należy posortować zgodnie z numerem porządkowym zamówienia np. 2AP/03. Podobne numery należy ułożyć na osobnym stosie, po czym można je przekazać do weryfikacji.
- Weryfikacja zamówienia - zamówienia są weryfikowane zgodnie z procedurą Idosell. Na etykiecie można znaleźć dodatkowe informacje, które mogą być pomocne, w tym:
- Zakodowany numer zamówienia
- Kod i rozmiar produktu
- Pochodzenie zamówienia
- (Opcjonalnie) Zakodowane ID produktu do zeskanowania
- Braki - zamówienia, które mają braki wymagają kontaktu z klientem i indywidualnego rozwiązania problemu.